Koło Naukowe Ekonomii

Członkowie KNE na konferencji „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”

2023-06-01

Członkowie KNE, Aleksandra Szewczyk oraz Antoni Łaszewski, wzięli udział w XIV edycji konferencji „Nauka i pasja kluczem do sukcesu” organizowanej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w dniach 24-25 maja 2023 roku. Podczas konferencji wystąpili na jednym z pięciu panelów tematycznych – Innowacje w ekonomii i zarządzaniu – gdzie zaprezentowali swoje referaty: „Zagrożenia związane z rynkiem kryptowalut i emisją CBDC” oraz „Dlaczego powinniśmy wyemitować CBDC? Korzyści w zależności od poziomu rozwoju kraju”.

Pierwsza prezentacja dotyczyła zagrożeń dla sfery realnej i finansowej gospodarki związanych z walutami wirtualnymi. Wskazała również możliwości ich przeciwdziałaniu. W drugiej przedstawione zostały przykłady krajów (z podziałem na grupy dochodowe Banku Światowego) które wyemitowały lub planują wyemitować pieniądz cyfrowy banku centralnego oraz ich motywacje.

Dodatkowo uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach kreatywnego rozwiązywania problemu prowadzonego przez Pana mgr Rafała Rydzewskiego. W konferencji wzięło udział prawie 100 uczestników, którzy reprezentowali 24 instytucje, w tym akademie, uniwersytety i politechniki oraz inne uczelni publiczne i niepubliczne. Wydarzenie pozwoliło na wymianę poglądów i doświadczeń oraz będzie źródłem inspiracji naukowych.

W czasie wolnym uczestnikom udało się również zwiedzić Rzeszów – Rzeszowskie Piwnice, Letni Pałac Lubomirskich i wiele innych. Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację z wyjazdu 

Część zdjęć pochodzi od organizatorów konferencji

Redakcja KNE

Koło Naukowe Ekonomii